Komórki macierzyste są warte dosłownie jak ZŁOTO

    

Byłoby naturalne, gdyby noworodek pozostawał na klatce piersiowej matki przez co najmniej godzinę po urodzeniu. Dlatego pępowina ma tylko 50-60 cm co wystarczy, aby dziecko dotarło do klatki piersiowej matki. Nie chodzi tylko o pozytywne uczucia matki i dziecka, ale o dostarczeniu krwi z łożyska.
Jedna czwarta krwi noworodka jest nadal w łożysku w chwili narodzin, a jeśli pozostawimy pępowinę nietkniętą przez co najmniej 25 minut, dziecko wchłonie pozostałą krew i nie będzie cierpieć na anemię, jak to zwykle bywa.
Co więcej, ten transfer dotyczy również tych drogocennych (i drogich) komórek macierzystych, które docierają z łożyska do ciała dziecka, czyli tam gdzie jego miejsce, a nie do banku w Grecji czy Danii.
Zwierzęta zjedzą łożysko swoich dzieci jakiś czas po urodzeniu, nie natychmiast. Z tego punktu widzenia jesteśmy jedynymi ssakami, które przecinają pępowinę zaraz po narodzinach dziecka.
Barbarzyński i traumatyczny zabieg dla dziecka, które ledwo adaptuje się do oddychania… Plan porodu powinien zatem zawierać możliwość przecięcia pępowiny dopiero po jego zakończeniu – czyli po około 25 minutach. To konieczność, która nie powinna być traktowana jako kaprys.
Porody lotosowe to stara praktyka i gdyby była niebezpieczna, to dawno byśmy wymarli jako cywilizacja.
Wielokrotnie powtarza się iż wartość komórek macierzystych twojego dziecka wynosi około 2 000 do 4 000 euro. Możesz je zdeponować w zależności od “pakietu” porodowego, który wybrałeś.
Oczywiście, że są drogie. Są naprawdę drogie. Te rzadkie komórki macierzyste są warte dosłownie jak ZŁOTO! Ale nie dla banków komórek macierzystych, TYLKO DLA TWOICH DZIECI! To najcenniejsze dziedzictwo, które przechodzi bezpośrednio z łożyska w pierwszych minutach po urodzeniu.
Komórki macierzyste powstają od poczęcia i znajdują się w łożysku, zewnętrznym organie, który pielęgnuje Twoje dziecko przez 9 miesięcy. Komórki macierzyste Twojego dziecka to inteligentne komórki, które zostaną przeniesione z łożyska do ciała noworodka, jeśli pępowina nie zostanie przecięta/zacisk w ciągu 25 minut z powodu takiego transferu krwi z łożyska. Ponadto te komórki macierzyste naprawią wszelkie nieprawidłowości i uszkodzenia poporodowe dziecka.
Teraz rozumiesz, dlaczego setki firm chce komórki macierzyste Twojego dziecka? Największym szaleństwem jest wierzyć w straszne historie stworzone przez dobrze opłacane zespoły marketingowe, aby sprawić, że uwierzysz, że uratują Cię w pewnym momencie życia, jeśli zapłacisz za nie dużo…
Dlatego proszę, droga MATKO, nie daj się zmanipulować i mów z całą świadomością, bądź dobrze poinformowana, zanim wyciągniesz tysiące euro z kieszeni, tylko po to, aby pozbyć się komórek macierzystych własnego dziecka i 150 mililitrów krwi z łożyska.
(DITTY DEPNER – terapeuta i założycielka holistycznego konceptu renesansowego i holistycznego konsultanta ds. płodności, ciąży, narodzin i życia po narodzinach)


ZOBACZ RÓWNIEŻ: