Gdzie najczęściej zarażamy się COVID-19? Wyniki badań

    

The Lancet – to znane i uznane naukowe czasopismo medyczne, jedno z najdłużej wydawanych tego typu czasopism na świecie. The Lancet jest tygodnikiem, wydawcą jest Elsevier, część grupy Reed Elsevier.

Niedawno zostały opublikowane w nim wyniki badań nt przenoszenia się wirusa SARS-CoV-2. Czy to jest dla nas ważne? To kluczowe wnioski, jakie należałoby rozpowszechniać i położyć na biurka politykom!
Badania trwały od końca stycznia do 3 kwietnia 2020r. To co uzyskano w sumie nie zaskakuje, ale stawia wielki znak zapytania przy  sensowności zamykania nas w domach.
Otóż statystyka, która jest faktem, dowodzi, że najczęściej zarażamy się… W domach rodzinnych! Na to składa się kilka czynników: wspólne spożywanie posiłków, toaleta, bliski kontakt przez długi czas, także kontakt werbalny, twarzą w twarz.
Mniejsza liczba przypadków, to kontakt w pracy zawodowej. Natomiast zupełnie pomijalne są odsetki zakażeń “na wolnym powietrzu”.
Dystansowanie się w mieszkaniach, własnych domach, jest raczej niewykonalne, ale skazywanie populacji na lockdown jest chyba największym błędem.

Sąd najwyższy w Belgii wydał wyrok w sprawie testów na COVID-19. Już oficjalnie ogłoszono, że są niemiarodajne i ich używanie jest niezgodne z prawem. W ciągu 30 dni w tym kraju mają być cofnięte wszystkie ograniczenia związane z “epidemią”, a wprowadzone obostrzenia nie miały żadnej podstawy prawnej.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: