Polska kupi ponad 20 milionów niesprawdzonych szczepionek?
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział wczoraj, że będziemy mieli ponad 20 milionów szczepionek na koronawirusa
Prace nad nimi trwają w wielu placówkach na całym świecie, ale co ciekawe, wydano zgodę na pominięcie najważniejszych testów – skuteczności i bezpieczeństwa.
Polska nie kupi bezpośrednio, tylko za pośrednictwem Unii Europejskiej.
Zatem umowy są podpisane, czekamy tylko, kiedy szczepionka się pojawi. Czy to możliwe, aby wiceminister zdrowia mówił Polakom coś takiego?!
Wiadomo, że jest ustalona procedura badania szczepionek i trwa on min. kilka lat.
Drugi temat, to rzeka pieniędzy, jaka wypłynie z naszego budżetu, a mogą to być setki miliardów złotych!
W tym miejscu należy przypomnieć, to co działo się przed laty z domniemaną, wyolbrzymioną przez WHO epidemią grypy. Rządy krajów europejskich wydały miliardy na szczepionki, które i tak później utylizowano. Jedynie Ewa Kopacz nie zgodziła się na ich zakup, co się później okazało słuszne. Tylko Niemcy zamówiły 50 mln dawek, a zaszczepiło się tylko 6 mln osób.
Nietrudno się domyślać, kto lobbuje i za tym wszystkim stoi…
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
- Disco Polo. Nietypowe na twoją imprezę
- Disco Polo. Niebanalne weselne przeboje na parkiet
- Disco Polo. Najnowsze najlepsze hity na wesela
- Disco Polo. Zadziwiające najlepsze Hity do zabawy
- Disco Polo. Szokujące mega hity na parkiet
- Disco Polo. Pomysłowe najlepsze Składanki na parkiet
- Disco Polo. Niecodzienne klasyki Disco Polo na wesela
- Disco Polo. Niebywałe przeboje imprezę
- Disco Polo. Dzisiejsze najlepsze Składanki do posłuchania
- Disco Polo. Zaskakujące weselne przeboje na wesela
- Disco Polo. Nowiuśienkie klasyki Disco Polo imprezę
- Disco Polo. Pełne wdzięku przeboje imprezę
- Hirurg plastyczny. Humor
- Dobry humor
- Disco Polo. Pełne wdzięku najgorętsze hity na parkiet
- Disco Polo. Prześwietne imprezowe na waszą imprezę