Senior Show – online. My się nie nudzimy!

    

Czas przymusowej kwarantanny spowodował, że wielu artystów, wokalistów, muzyków, aktorów pozbawionych zostało możliwości zaprezentowania się szerokiej publiczności. Internet od długiego już czasu był taką platformą, lecz jak wiemy, nic nie zastąpi żywego kontaktu.

Świat wirtualny ożywił się więc i oglądamy tam szereg ciekawych przedsięwzięć i pomysłów. Jak się okazuje gruszek w popiele nie zasypiają także seniorzy.
W portalu FaceBook pojawiła się grupa Senior Show, w której bardzo aktywna jest Małgorzata Siemieniec, z Kielc.
Właśnie ją zapytaliśmy o to, kto się tam prezentuje, jak powstała.

Okres kwarantanny spowodował wybuch pomysłów, które w “normalnych” czasach nikomu by zapewne nie przyszły do głowy. Pani jest bardzo aktywna w jednym z takich wirtualnych przedsięwzięć. Nazywa się “Senior Show”. Kto wpadł na taki pomysł?

Małgorzata Siemieniec: Administratorem grupy Senior Show – online jest Tomasz Irski – główny instruktor ds. edukacji i kultury w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Ponieważ seniorzy mają wiele talentów i żeby mogli je pokazywać szerszej publiczności, dwa lata temu Tomasz Irski wpadł na pomysł, żeby raz w miesiącu seniorzy spotykali się w WDK
w Kielcach i się tam prezentowali. Tak powstał Senior Show. Ponieważ jest kwarantanna, to seniorzy swoje umiejętności prezentują w internecie.

Ilu zarejestrowanych członków liczy obecnie grupa, czy są to seniorzy z całego kraju?

M. S.: Grupa liczy 166 członków, są to seniorzy z całego kraju, a nawet z zagranicy: Niemcy, Rosja.

Na czym polega aktywność w tej grupie. Pani śpiewa i tańczy, czy są jeszcze inne pomysły, prezentacje?

M. S.: Tak ja śpiewam, tańczę, a nawet czytam wiersze moich kolegów poetów. Mamy również w grupie pana z Rosji, który jest magikiem i prezentuje swoje sztuczki.

Czy taka Wirtualna publikacja daje możliwości twórczego, artystycznego wyżycia się, spędzenia aktywnie wolnego czasu?

M. S.: Prezentując swoje umiejętności w tej wirtualnej grupie, każdy się twórczo i artystycznie rozwija. Aby się przygotować do prezentacji musi się odpowiednio ubrać, uczesać, pomalować i tak dzień schodzi i nie myśli się o strachu związanym z pandemią.

Jak pani wyrokuje, czy po kwarantannie grupa będzie nadal aktywna?

M. S.: Myślę, że po kwarantannie grupa nadal będzie aktywna. Ja zawsze byłam i będę aktywna, nawet po pandemii. Do tego zachęcam także innych. Pasje twórcze są w życiu bardzo ważne, należy o nie dbać i pielęgnować. Naprawdę warto.

Seniorzy nie zawsze radzą sobie ze sprawami technicznymi, internetem, nagrywaniem się. Jednak z prezentacji wynika coś zupełnie zaskakującego. Pani również znakomicie sobie z tym radzi

M. S.: Dzięki tej grupie wielu seniorów nauczyło się obsługi internetu, a kto sobie nie radzi to wysyła swoje prezentacje do administratora i on je udostępnia, ja też niektórym osobom pomogłam. Ja z racji tego, że dużo koncertuję to musiałam się nauczyć obsługi internetu i nadal się rozwijam.

Kogo chciałby pani wyróżnić z tej grupy, kto najczęściej publikuje swoje nagrania?

M. S.: Najbardziej aktywni oprócz mojej osoby to: Zbigniew Roth z Poznania, Norbert Nowicki z Niemiec i nasz magik z Rosji.

Czy chciałaby pani coś przekazać innym, zachęcić do wirtualnej pracy twórczej i prezentacji swoich dokonań?

M. S.: Chciałabym przekazać wszystkim seniorom, żeby nie patrzyli na swój pesel, tylko rozwijali i prezentowali swoje umiejętności w internecie. To nie ważne, czy w kwarantannie, czy po niej. Zaręczam, że to super zabawa. Twórcza, która pozwala pokazać szerokiej grupie odbiorców swoje talenty.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: