Ile płacimy za szczepionki? Miliardy!

    

Tyle się mówi o szczepieniach, szczepionkach… Nikt w mediach nawet nie zapytał, nie wspomniał o konkretach. Temat tabu

Rząd nie wydaje swoich pieniędzy, tylko nasze, obywateli. Jeśli ich nie ma, to pożycza i zadłuża następne pokolenia, nasze dzieci i wnuki. Kwestia kosztów jest w tym przypadku bardzo niewygodna. Jak się okazuje za jedną szczepionkę płacimy prawie 15 Euro! Tę cenę podała na na swoim tweeterze, nieopatrznie i nieodpowiedzialnie, belgijska deputowana, tweet bardzo szybko został usunięty. Nasz rząd zamówił… 87 milionów szczepionek! Ile za to zapłacimy? prawie 4 miliardy złotych!
Rodzi się wiele pytań. Na co nam 87 milionów tych “preparatów”? Które jak się okazało, jakościowo daleko odbiegają od podanych przed zakupem wartości i praktycznie mogą być zupełnie nieskuteczne. Czy chodzi o wyszczepienie również zwierząt domowych?
To nie koniec dramatu. Takie sumy rząd będzie prawdopodobnie wydawał co roku, bo już teraz zakłada się, że będzie się trzeba szczepić każdego roku. Skąd my to znamy…?
Firmy, które produkują szczepionki dopuszczone do użytku zarabiają sumy, które dla zwykłego śmiertelnika są niewyobrażalne.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: