Gdy zapukają nie otwieraj drzwi. Kontrole abonamentu RTV

    

Ruszyło wielkie “polowanie” na tych, którzy oglądają telewizję, słuchają radia, ale nie płacą abonamentu

Ile można zapłacić? Kara to 681 zł!!! Wiadomo, że abonament musi płacić każdy, kto ma w mieszkaniu, w domu odbiornik telewizyjny ewentualnie tylko radio.
Tak się raczej nie zdarza, telewizję odbieramy wszyscy.
Po zakupie odbiornika należy go zarejestrować w ciągu 14 dni i wnosić wyznaczone opłaty abonamentu. Za samo radio 7 zł, za TV lub TV i radio 22,70 zł/mc.

Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest prawie siedem milionów abonentów, ale płaci tylko 1,4 mln. W tym duża część jest zwolniona z opłaty, prawie połowa, a pozostali po prostu nie płacą. To był powód zasilenia Polskiej Telewizji Radia sumą 2 miliardów, pieniądze te miały być rekompensatą.
Trochę to dziwi ponieważ TV1 i TV2 emitują spoty reklamowe, więc mają zapewne niemałe z tego tytułu wpływy.
Był czas, że niepłacący abonamentu byli bezkarni. To się zmieniło i wiele osób zapłaciło zaległe, niestety wyliczone sumy są ogromne. I tu uwaga dla tych, którzy przeprowadzili się, zmienili miejsce zamieszkania. Może się okazać, że naliczone kary dotyczą starych adresów, gdzie nie dokonano wyrejestrowania.

Jeżeli kontroler stwierdza, że oglądamy TV bez rejestracji sprzętu może natychmiast nałożyć karę w wysokości trzydziestokrotności miesięcznej opłaty abonamentowej! Obowiązującej jeszcze w dniu stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika.

 

 

****************************************
Szczególne prezenty. Na 15 – kryształową rocznicę ślubu matki i ojca. Perfekcyjne życzenia
Ten doniosły dzień, następna w czasie rocznica ślubu twojego brata, to bez wątpienia wielki czas.
Daruje się na ogół życzenia rajskiego, gładkiego, idyllicznego, wspólnego pożycia.

SUPER PREZENTY

Obojętne to raczej, jak dawno temu przyrzekali wzajemnie sakramentalne, tradycyjne TAK. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, każdy bez wyjątku, jubileusz, data ślubu ma swoją wymowę, rangę i powinna być przez bliskich obchodzona.
Masz dylemat, łamiesz się w myślach, jaki znakomity prezent chcesz przy tej niesamowitej okazji, rocznicy, ofiarować.

Mamy tu coś zupełnie innego, prawdziwie wyśmienitego! Czegoś z takim pomysłem bezspornie, nie wyszukasz w innym serwisie, gdzie oferuje się prezenty na rocznicę ślubu brata lub siostry.
Rekomendujemy autorskie, rekomendowane piosenki, wyłącznie na taką osobliwą okazję, datę i rocznicę ślubu, np. brata lub siostry.

Jest kilka wariantów, można wybrać. Na początku, albo później, w trakcie, jubilaci usłyszą wybrane przez Ciebie życzenia, które nagra lektor. Są do wyboru, jest ich wiele, są na naszej stronie z muzycznymi prezentami: muzyka24h.pl
Mamy duży wybór piosenek na rocznicę ślubu rodziców, cioci i wuja. Ale także na każdą inną okazję, np. osiemnastkę.

Dzieci mogą czarująco podziękować rodzicom, za ich wieloletni wysiłek, idealne wychowanie, starania.
To musi być fantastyczna i cudowna dla nich niespodzianka, ponadto nieoceniona pamiątka.

Rewelacyjny prezent na 12 – jedwabną rocznicę ślubu kuzynki, bez wątpienia będzie pięknym dowodem, że myślami i sercem jesteście z jubilatami, macie do nich ogromne pokłady czułości, zawsze pamiętacie o nich. Spajacie się z nimi błogosławioną radością.

Możecie sami skomponować rekomendowane, własne życzenia na rocznicę ślubu. Wyszukajcie coś gustownego z tych, które widzisz poniżej, idealnych zdań:

niech zatem szczęścia skarbnica w dniu Waszego ślubu otwarta, trafnych zrządzeń losu, ile gwiazd na niebie, Chcę być dla Ciebie, to jest mój życia cel. W dniu … rocznicy ślubu życzymy Wam, Drodzy Rodzice, A miłość i wierność wiodły w przyszłe dni! przyjmijcie tych życzeń garść z rąk moich. Wszystko o piękne i wymarzone Miejcie oparcie w swej rodzinie, Chyba tylko łaski Nieba, Bądźcie mili i grzeczni życzą dzieci Niech dobry los się kłania w pas. Mężusiu! niech będą pierwsze wśród życzeń wielu. Niech każdy następny rok takim samym będzie,

Pomysł na Niespotykany prezent. :
Lenovo Legion Y540-15IRH-PG0 15,6. Ołówek Kopiowy Kohinor. Fiorello Kredki Super Soft 36 Kolorów Ostrz. Trójk.Fiorello. St Majewski Kredki Dwustronne 24/48Kol. Trójkątne 18Cm + Temperówka. MSI GL75 17,3. Smartfon LG G8x ThinQ Dual Screen 6/128GB. Klej Magic tuba 45g. Smartfon OPPO A1K 3/32GB. Fossil Jewellery Earrings. Goki Skarbonka Sejf Niebieska. Forever Sky Soldier Tower Defence v2 DR-210a. Edding Pisaki Pastelowe 6 Kolorów. Koh-I-Nor Tusz Kreślarski 20G. Mona 500 G Glina Rzeźbiarska Samoutwardzalna Naturalna. Sky-Watcher Teleskop (Synta) BK1145EQ1 (SW-1210).


ZOBACZ RÓWNIEŻ: