Forbes 400. Aktualna lista najbogatszych ludzi w Ameryce

    

Ile mają pieniędzy, gdzie i jak mieszkają

Bill Gates, z majątkiem o wartości netto 81 miliardów dolarów, zajmuje po raz 23 pierwszą pozycję. Tymczasem jego przyjaciel Warren Buffett po raz pierwszy od 15 lat zajął trzecie miejsce, z majątkiem w wysokości 65,5 miliarda dolarów.

Dzięki gwałtownym ruchom cen akcji firm oferujących najlepsze technologie, prezesi tych firm wydają się gromadzić bogactwo w znacznie szybszym tempie niż inni. Prezes Amazon.com, Jeff Bezos, zyskał 20 miliardów dolarów, tym samym zwiększył swój majątek do 67 miliardów dolarów, co czyni go obecnie drugą najbogatszą osobą w USA.

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebooka, zajął czwarte miejsce, najwyższą pozycję w historii jego notowań, o wartości netto 55,5 miliarda dolarów. Założyciel Oracle, Larry Ellison, po raz pierwszy od 2007 roku spadł na 5. miejsce. Wartość jego majątku to 49,3 miliarda dolarów.

Na miejscu 6 znajduje się były burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg, majątek 45 miliardów dolarów.

Tych sześciu najbogatszych multimiliarderów ma ogromną ilość akcji w spółkach, część ich majątku przypada na nieruchomości. Na przykład pan Gates jest właścicielem rezydencji w Waszyngtonie o wartości około 170 milionów dolarów, kilku stadnin koni w USA i udziałów w niektórych sieciach luksusowych hoteli za pośrednictwem swojej prywatnej firmy inwestycyjnej Cascade.

Krótki wgląd na rezydencje, które sześciu najbogatszych amerykanów nazywa swoim domem:

1. Bill Gates

60-letni Gates spędza większość czasu w swojej rezydencji w Medinie w Waszyngtonie o powierzchni 66 000 stóp kwadratowych, nazywanej Xanadu 2.0 po posiadłości tytułowego bohatera w Citizen Kane. Rezydencja stoi przy jeziorze Waszyngton. Gatesowi zajęło siedem lat i wydał 63,2 miliona dolarów, aby zbudować ten dom, który jest pełen wielu zaawansowanych technologicznie funkcji. Kupił tę działkę za 2 miliony dolarów w 1988 r., Ale według szacunków publicznych jest teraz warta 170 milionów dolarów.

2. Jeff Bezos

52-letni Pan Bezos, budując swoje imperium e-commerce, nabył w ciągu ostatnich lat ogromną liczbę nieruchomości, zdobywając w tym roku 26 pozycję na liście największych właścicieli ziemskich w Ameryce w raporcie The Land Report. Jeśli chodzi o rezydencje, ma ranczo o powierzchni 165 000 akrów w zachodnim Teksasie, dom nadbrzeżny w stanie Waszyngton, trzy połączone apartamenty w Century Tower na Manhattanie oraz posiadłość Beverly Hills o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych, która według sąsiadów Tom Cruise jest sąsiadem Forbesa.

Jego dom w Medinie w Waszyngtonie, w pobliżu siedziby Amazona, zajmuje 5,35 akrów i około 29 000 stóp kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Oprócz głównego domu na jeziorze Waszyngton znajduje się również domek dozorcy i przystań o powierzchni 4500 stóp kwadratowych.

3. Warren Buffett

Chociaż najbardziej przebiegły inwestor na świecie posiada wiele inwestycji w nieruchomościach, 86-letni Buffett znany jest z tego, że żyje skromnie.

Jego dom stoi na rogu w Omaha w stanie Nebraska, który kupił w 1958 roku za 31 500 $. Od tamtej pory pan Buffett tam mieszka. Dom, zbudowany w 1921 r., Przeszedł kilka rozbudów, dzięki czemu stał się przytulnym i wygodnym domem o powierzchni 6500 stóp kwadratowych dla mężczyzny, który ma na koncie 65,5 miliarda dolarów.

4. Mark Zuckerberg

Najmłodszy najbogatszy przedsiębiorca przeznacza większość swojego majątku na szkoły, opiekę zdrowotną i inne cele filantropijne. Jego portfolio własnych nieruchomości obejmuje jego dom w Palo Alto i 9,9 miliona pied-a-terre w pobliżu Dolores Park w San Francisco.

32-letni Zuckerberg kupił swój pierwszy dom o powierzchni 5000 metrów kwadratowych w Palo Alto w 2011 roku za 7 milionów dolarów. W następnych latach zajął cztery domy otaczające jego dom za około 43,8 miliona dolarów, aby zachować bezpieczną prywatność. Ale jego plan zburzenia i odbudowy tych czterech domów póki co utknął w martwym punkcie.

5. Larry Ellison

Larry Ellison, 72-letni prezes Oracle, ma bogaty zasób nieruchomości. Kupił duże rejony całych dzielnic na Malibu i wokół jeziora Tahoe. Jest właścicielem posiadłości Beechwood Mansion o wartości 70 milionów dolarów w Newport, Rhode Island; willa ogrodowa w Kioto w Japonii; oraz 98% ziemi na Lanai, szóstej co do wielkości wyspie Hawajów, którą kupił w 2012 roku za 500 milionów dolarów, zgodnie z opublikowanymi raportami.

Jego majątek w Woodside w Kalifornii, o szacunkowej wartości 110 milionów dolarów, jest wzorowany na XVI-wiecznej japońskiej architekturze wraz z sztucznym jeziorem o powierzchni 2,3 akra.

6. Michael Bloomberg

Były burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg, 74 lata, ma kilkanaście nieruchomości na całym świecie. Większość czasu spędza w kamienicy Upper Estate Side, ale jest także właścicielem nieruchomości w Hamptons w Nowym Jorku, a także w Londynie, Bermudach, Kolorado i na Florydzie.

Kamienica pana Bloomberga, zlokalizowana przy 17 East 79th St., obejmuje pięć pięter z wapienną fasadą. Podczas trzech kadencji burmistrza pan Bloomberg mieszkał w kamienicy zamiast Gracie Mansion. Jednak najwyraźniej ma plan przekształcenia go w wielką rezydencję. Od 1989 r. Stopniowo kupuje budynki przy 19 East 79th St., w kamienicy tuż obok jego obecnej rezydencji. Według The New York Observer z sześciu jednostek w białym budynku z 1880 roku w stylu greckimego odrodzenia, Bloomberg posiada teraz pięć z nich.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: