Cleo – Alfabet Świateł. Nowy hit

    
Cleo-Alfabet-swiatel-najnowszy-hit

Cleo, czyli Joanna Klepko (ur. 25 czerwca 1983 w Szczecinie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i projektantka mody, z wykształcenia jest architektem krajobrazu.

Karierę zaczynała w chórze gospel Soul Connection. W latach 2004–2005 współtworzyła duet Dwie Asie, który udzielał się wokalnie w utworach wykonawców hip-hopowych, takich jak Pih czy Endefis. W latach 2007–2013 występowała gościnnie m.in. na nagraniach raperskich Onara czy WSRH. Od 2013 współpracuje z Donatanem, z którym wydała album studyjny Hiper/Chimera (2014) i solowy Bastet (2016). Pierwszą płytę promowali m.in. singlem „My Słowianie”, z którym zajęli 14. miejsce w finale 59. Konkursu Piosenki Eurowizji. Z pierwszą płytą dotarła na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Za sprzedaż swoich albumów i singli otrzymała jedną diamentową płytę, trzy potrójnie platynowe, cztery platynowe i jedną złotą.

Laureatka dwóch Superjedynek i dwóch nagród Eska Music Awards, zdobywczyni statuetek na festiwalach TOPtrendy, Lato Zet i Dwójki oraz Polsat SuperHit Festiwal.

Była uczestniczką lub jurorką w kilku programach rozrywkowych i wzięła udział w dwóch dużych kampaniach reklamowych.

Źródło: wikipedia

Muzyka: DobroBIT
Słowa: Cleo
Producent muzyczny: DobroBIT
Mixer: Jarosław “JARO” Baran
Mastering: Jarosław “JARO” Baran

Reżyseria: Michał Konrad
Produkcja: DonPro / Michał Konrad
Zdjęcia: Grzegorz Myjkowski
Dron: Robert Romaniuk
Ostrzyciel: Robert Romaniuk
Make-up: Natalia Polek
Stylizacja paznokci: Paweł Giera
Fotosista: Jola Borisevic
Montaż / Koloryzacja / Postprodukcja: The Squaredot
Sprzęt filmowy: Little Beast
Podziękowania: Ahmed Meddeb Paweł Kulesza
Zdjęcia do teledysku odbyły się w Tunezji. Podziękowania dla Discover Tunisia za organizację wyjazdu oraz planów zdjęciowych w Tunezji.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: